Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

AKTUALITY

Zpravodaj ČUS č. 1/20182217Y2M.png

 

Obsah Zpravodaje ČUS

Str.

2. VV ČUS 19.1. - Zástupci ČUS jednali s ministrem školství o vypsání klíčových programů
3. Česká unie sportu navrhuje rozšířit státní hymnu o bojovnější druhou sloku
4. Česká unie sportu zvládla nápor žádostí o finanční příspěvky z nového dotačního programu MŠMT
6. V pěti dotačních programech žádají sportovci o 4,7 mld. Kč
7. Díky, trenére jde do čtvrtého ročníku! Máte tip? Dejte o něm vědět!
9. Seriál závodů Stopa pro život
12. Antidoping - bulletin
13. Sportovec roku 2017
14. Sportuj s námi – Kalendář akcí – únor
15. Oznámení ke stanovení výše základních sazeb zahraničního stravného a stanovení stravného a průměrné ceny PHM pro rok 2018

 

 

 Okresní přebor mužů ve stolním tenisu, který se bude konat v Sokolovně ve Skomelnu dne 02.12.2017 od 08:00 hodin, když na místě budou pořadatelé od 07:30 hodin. Tudíž prezence do 08:00 hodin.

Registraci na turnaj je možné provést výhradně elektronicky
 
vyplněním tabulky
nebo
emailem - hofmpe@seznam.cz
 
a to nejpozději do čtvrtka 30.11.2017 do 20:00 hodin.
 
Součástí registrace musí být uvedené celé jméno a příjmení hráče, oddíl, ve kterém je registrován, a dále pro rozlosování jeho pořadí v soutěžním žebříčku za rok 2016/2017.

ZPČ pohár ve stolním tenisu , který se uskutečnil v sobotu 18.11.2017 v Sokolovně na Oseku, se zúčastnilo celkem 17 hráčů.
V rámci provedeného losu s tříděním byli hráči rozděleni do dvou skupin po 6 hráčích a jedné skupiny po pěti hráčích. Z každé skupiny postupovali první tři do pavouku pro 8, přičemž 2 hráči ze třetího místa s nejhorším poměrem skóre na sety sehráli předkolo o místo v pavouku.
Turnaj se odehrál na 4 stolech.
 
V turnaji zvítězil Pavel Jícha (Břasy), druhý se umístil Pavel Poch (Těně), třetí Dušan Hájek (Těně) a čtvrtá Jaroslava Janečková (Strašice).
Všichni tito hráči byli nahlášeni jako postupující do krajského kola poháru.
 
V neoficiálním turnaji ve čtyřhře pak zvítězila dvojice P. Jícha a J. Simler.
 
Fotogalerie z turnaje

Informace pro sportovní kluby - jaká je současná situace kolem Programu IV na provoz a údržbu sportovišť

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/2256670-moznost-ziskat-penize-na-sport-se-blizi-v-patek-budou-zname-podminky-pro-dotace

Ministerstvo školství (MŠMT) v pondělí vyhlásí podmínky pro zisk dotací na provoz a údržbu sportovišť. Původní program zrušilo kvůli chybám, s dotační kauzou ale podle zástupců úřadu nijak nesouvisely. Kvůli údajnému zneužívání dotací pro sport policie viní pět lidí a dvě sportovní organizace.


U P O Z O R N Ě N Í

Rejstříkové soudy již začaly spolky vyzývat k odstranění nedostatků v zápisech

ve spolkovém rejstříku.

 

Do 1.1.2017 již měly mít všechny spolky přizpůsobeny své stanovy a hlavně zápisy ve spolkovém rejstříku nové právní úpravě. Všechny sdružené národní sportovní svazy a SK/TJ upozorňujeme, že rejstříkové soudy již započaly s kontrolou splnění této zákonné povinnosti, což znamená následující:

 

Zjistí-li rejstříkový soud, že spolek doposud nepřizpůsobil zápis ve spolkovém rejstříku, vyzve ho usnesením ke zjednání nápravy, a to zpravidla ve lhůtě 60 dnů. Uplyne-li tato tzv. dodatečná lhůta marně (tj. spolek nebude na výzvu soudu reagovat), soud spolek z moci úřední zruší a nařídí jeho likvidaci. Mají-li tedy spolky zájem na svém zachování, je třeba důrazně doporučit, aby obratem jednaly a daly si své záležitosti do pořádku.

V této souvislosti je třeba ještě upozornit na to, že rejstříkový soud provádí zápisy do spolkového rejstříku pouze a jenom na základě návrhu. 

Není-li návrh kompletní v tom smyslu, že není navržen zápis všech povinných údajů, soud na to spolek nikterak neupozorňuje. To může vést k mylné domněnce, že má spolek vše v pořádku.

 

Příklad:           Spolek navrhne jen zápis svého názvu, sídla a členů statutárního orgánu. Nic dalšího. Soud provede navrhovaný zápis, o čemž spolek informuje usnesením o zápisu navržených údajů. V tomto usnesení však soud neupozorňuje na skutečnost, že ve spolkovém rejstříku je třeba mít zapsány i další údaje jako např. účel spolku, způsob jednání statutárního orgánu, název nejvyššího orgánu spolku, kontrolní orgán (je-li zřízen) atd.

 

Doporučujeme všem spolkům, tj. i těm, které již zápisy do spolkového rejstříku provedly, aby si zkontrolovaly, že tam mají skutečně všechny zákonem požadované údaje (viz zejména §25 až §30 zákona o veřejných rejstřících).

 

V případě nejasností se na nás neváhejte obrátit. Se vším rádi pomůžeme.

  • Dále prosím o zasílání informací o pořádaných sportovních akcích – termín, místo a čas  konání, odkaz na webové stránky akce, případně jiný kontakt – akce uvedeme na webových stránkách PKO ČUS.
  • Na GD naskenujte podepsaný dodatek č. 1

kuji za spolupráci a přeji krásný den

S pozdravem

 

Irena Kunschová

místopředsedkyně PKO ČUS


 

Prohlášení Hejtmanů za hnutí ANO: "Profinancujeme český sport místo paralyzovaného MŠMT ČR."

Praha: Hejtmani ANO brání totálnímu kolapsu českého sportu. Sportovním klubům a oddílům nabízejí bezúročné půjčky do doby, než Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR začne po odchodu ministryně Kateřiny Valachové z ČSSD znovu plně financovat sportovní provoz v ČR. Pomoci chtějí zejména dětem a mládeži. Za současnou kritickou situaci viní i premiéra Bohuslava Sobotku, který o blížících se problémech sportovních klubů věděl, ale neřešil je.

 

Květnový kolaps dotačních programů určených pro sport pod správou Ministerstvu školství mládeže a tělovýchovy způsobil zastavení financování českého sportu. Následkem je existenční nejistota většiny sportovních oddílů v České republice. Pro většinu z nich je současné přerušení financování likvidační. Kluby nemají peníze na údržbu sportovišť, přípravu sportovců, a často už nemají peníze ani na práci s dětmi a mládeží. Některé kvůli financím uzavírají svá sportoviště, čímž dětem a mládeži brání pokračovat v jejich sportovních zájmech. Již dnes je jisté, že mnoho dětí a mládeže se na sportoviště z důvodu jejich uzavření v budoucnu nevrátí.  

„Aktuální situace nám není lhostejná. Hejtmani zvolení za ANO vyzývají sportovní kluby a oddíly, aby se na ně obrátily, a jsou připraveni těm, které aktuálně kvůli nedostatku financí kolabují, vypomoci bezúročnou půjčkou do doby, než bude Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy opět schopno financovat sportovní provoz v ČR," říká předsedkyně Asociace Krajů ČR a karlovarská hejtmanka Jana Vildumetzová. 

Hejtmani zvolení za ANO jsou připraveni každému sportovnímu klubu ve svém kraji pomoci překlenovací bezúročnou půjčkou do výše 200 tisíc korun nebo případným navýšením finančních prostředků v rámci sportovních grantů ze svých rozpočtu v příštích letech. 

„Takový krok je nezbytný pro udržení českého sportu pro děti, mládež i občany v mnoha obcích," dodává hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Podle něj i dalších hejtmanů za hnutí ANO odstupující ministryně Kateřina Valachová z ČSSD ještě i po vzniku kriminálních problémů na MŠMT ČR české sportovní kluby a oddíly nesystémovými a neuváženými kroky nenávratně připravila o významné finance. Navíc často v situaci, kdy vrcholila jejich aktivita v podobě mnoha sportovních soustředění a investic do modernizací sportovišť.

„Jako hejtmani zvolení za ANO se snažíme sportovnímu prostředí pomáhat. Právě Středočeský kraj v tomto týdnu schválil sportovcům finanční prostředky o velikosti 25 milionů Kč. No a v příštím roce bychom rádi tyto prostředky navýšili. Jde nám hlavně o podporu malých tělovýchovných jednot, které se starají o neprofesionální a dětské sportovce. Já osobně jsem překvapena přístupem pana premiéra, který nereagoval na dopisy naší předsedkyně Asociace krajů. Všichni hejtmani se obrátili na premiéra Sobotku s žádostí, aby řešil situaci v paralyzovaném českém sportu. Současná situace vznikla kvůli kriminálním kauzám v úřadu vedeném ministryní z jeho strany. Premiér Sobotka kritický stav v resortu v kompetenci ČSSD ale ignoruje. Bohužel dodnes jsme nedostali uspokojivou reakci", upřesňuje situaci hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová.

Česká unie sportu oceňuje pomoc hejtmanů za hnutí ANO a současně vyzývá vedení krajů k vyšší finanční podpoře sportu

 

Na prohlášení hejtmanů zvolených za hnutí ANO, že poskytnou tělovýchovným jednotám, sportovním klubům a dalším sportovním subjektům bezúročné půjčky až do výše 200 000 korun, aby překlenuly složitou finanční situaci, reagoval Miroslav Jansta, předseda České unie sportu:

„Tento vstřícný krok hejtmanů velice vítáme a nesmírně oceňujeme jako významnou pomoc sportovnímu prostředí. Pro tělovýchovné jednoty a sportovní kluby v regionech je to podaná ruka v pravý čas v období, kdy se ocitly v hluboké finanční krizi, kterou navíc nijak nezavinily, Pro mnohé z nich to znamená záchranu v hodině dvanácté, protože už nebyly dál schopné vyrovnávat se s nedostatkem prostředků a hrozil reálně jejich kolaps.

Chtěli bychom však také apelovat na hejtmany v dalších krajích, aby i oni zvážili formy finanční pomoci svým regionálním sportovním organizacím, jejich členům i organizovaným sportovním aktivitám.

Česká unie sportu současně vyzývá vrcholné představitele krajů, aby ve svých rozpočtech zvýšili objem finančních prostředků, které poskytují na rozvoj regionálního sportu a jeho zázemí. Tato podpora je klíčová nejen pro udržení činnosti sportovních subjektů, ale zejména pro vytváření kvalitních podmínek pro sport mládeže i veřejnosti ve městech a obcích.“

 


Manuál k informačnímu systému naleznete zde https://www.cuscz.cz/sluzby-servis/manual-k-is-cus.html

Více novinek se dočtete ve zpravodaji ČUS č.4/2017 - ZDE


 Zástupce našich fotbalových nadějí klubu FK Kohouti Rokycany dnes 21.4.2017 odjíždí na prestižní mezinárodní turnaj do Františkových Lázní ,kde se v základních skupinách postupně potkají s těmito soupeři


Dotační program Bezpečné branky 2017“. Předmětem tohoto programu je možnost žádat o dotaci na pořízení bezpečných branek. Celková výše dotace může být až 100 %  - v závislosti na výši Vám poskytnuté dotace se Vám tak nabízí možnost získat zdarma, či dle výše poskytnuté dotace, kvalitní hliníkové a certifikované branky. V příloze je k nahlédnutí výběr různých možných variant námi dodávaných branek, vč. cenových nabídek  jednotlivých typů. 

V předcházejících letech jsme kromě Plzeňského kraje dodávali branky pro KFS Ústeckého kraje, Pražský fotbalový svaz, KFS Zlínského kraje, KFS Jihočeského kraje a KFS Pardubického kraje.  V rámci Plzeňského kraje jsme v letech 2015 – 2016 dodali již cca 200 ks branek ( seznam příjemců dotace naleznete v  příloze Informace o dotačním titulu).

V případě, že Vás některá z našich branek zaujme a chtěli by jste o ni zažádat, ozvěte se a já Vám připravím konkrétní nabídku vč. doložení certifikace na konkrétní typ branky.  Při vzniku jakýchkoliv nejasností mi, prosím,  zavolejte.

Odkaz na webové stránky s informacemi o dotačním titulu: http://www.plzensky-kraj.cz/cs/clanek/vyhlaseni-dotacniho-titulu-bezpecne-branky-2017


 

Sportovní a tělovýchovná organizace Rokycany-Jiráskova 214/I 337 01 Rokycany

CZ0326001                         Sokol Borek

CZ0326002                         SK Primalex Břasy                             Václav Svěchota                                skprimalexbrasy@gmail.com

CZ0326003                         AFK-Březina                                       Radek Darda                       afk-brezina@seznam.cz

CZ0326005                         Sokol Medový Újezd                        Jaroslav Krátký                  kratký145@seznam.cz

CZ0326008                         Sokol Ejpovice                                   Jaromír Kalčík                    kalcik.ejpovice@seznam.cz

CZ0326009                         TJ Holoubkov z.s.                              Stanislav Kurdík                 kurdík@rumpold.cz

CZ0326010                         TJ Hrádek                                           Redl David                         redl.tjhradek@gmail.com

CZ0326014                         Sokol Kařez                                        Marek Scheithauer             marek.scheithauer@seznam.cz

CZ0326015                         Slovan Janov                                     Miluše Průšová                   JP-MP@seznam.cz

CZ0326016                         Sokol Klabava                                                                                  dasauerdavid@gmail.cz

CZ0326017                         Slávie Kakejcov                                Karel Císař                           maxwell3@seznam.cz

CZ0326018                         Baník Kříše                                         Luděk Váňa                        v.ludek164@seznam.cz

CZ0326019                         Sokol Lhota pod Radčem                                Jiří Vild                                 jurasekvild@seznam.cz

CZ0326021                         TJ Litohlavy z.s.                                 Karel Nekut                         knekut70@gmail.com

CZ0326023                         Slavoj Mýto                                        Radek Koula                       tjslavojmyto@seznam.cz

CZ0326026                         Sokol Podmokly                                 Josef Zuska                         pour.ls180@guick.cz

CZ0326027                         Čechie Příkosice                                 Václav Kopanec                 komanec@tiscali.cz

CZ0326028                         Sokol Přívětice                                    Roman Nový                      romannovy@seznam.cz

CZ0326029                         TJ Sokol Raková,spolek                   Lukáš Novák                      lukas-novak@seznam.cz

CZ0326030                         Sokol Radnice                                    Radmila Fenclová              radmila.fenclova@cezdistribuce.cz

CZ0326032                         HK Rokycany                                    Lubomír Otec                      otecl@seznam.cz

CZ0326035                         Sokol Skomelno                                 Petr Hofman                       hofmpe@seznam.cz

CZ0326036                         Spartak Strašice                                 Josef Štych                          josef.stych@seznam.cz

CZ0326040                         FC Těškov                                           Tomáš Pittner                      tomas.pittner@zanex.cz

CZ0326044                         Volduchy                                             Jiřina Hájková                    jirinahajkova@seznam.cz

CZ0326045                         Sokol Vranovice                                 Petr Kuncl                            p.kuncl@gmail.cz

CZ0326047                         TJ Město Zbiroh                                 Martin Plačko                     mplacko@seznam.cz

CZ0326048                         TJ DDM Rokycany z.s.                     Karel Vodička                     ddmrokycany@seznam.cz

CZ0326055                         SK Mostiště 2003                               Václav Turek                      vaclav.turek3@seznam.cz

CZ0326062                         SK Rokycany                                     František Sýkora                skrokycany@seznam.cz

CZ0326063                         SK Kornatice                                       Petr Krátký                          divacek@seznam.cz

CZ0326064                         Klub turistů Rokycany                      Vladimír Zajel                     vlasaj@seznam.cz

CZ0326065                         Lukostřelecký klub Rokycany        Michal Hodač                     michal.hodac@tiscali.cz

CZ0326066                         FC Rokycany                                     Pavel Černý                         vakos@vakos.cz

CZ0326067                         Krasobruslařský klub Rokycany    Denisa Kokošková             kkrokycany@seznam.cz

CZ0326068                         Sportovní kuželkářský klub Rokycany                                       rokycany.ssk@seznam.cz

CZ0326069                         Sportovní klub Basket Rokycany  Václav Zeithaml                 zeithaml@elektron.cz

CZ0326070                         Vodácký klub Rokycany                 Karel Pospíšil                       ringler123@gmail.cz

CZ0326071                         Volejbalový klub Rokycany           Bohumil Nosek                   bob.nos@seznam.cz

CZ0326072                         Všenice                                                 Hana Břeková                    vsenice@tiscali.cz

CZ0326073                         FC Cheznovice 96,spolek                 Petr Urx                                petr.urx@seznam.cz

CZ0326074                         Sokol Svojkovice                              

CZ0326075                         HC Rokycany                                    Stanislav Martiňák            martinak@exekuce.cz

CZ0326076                         SKH Stupno z.s.                                 František Bláha                  fbaha@email.cz

CZ0326077                         FC Mirošov                                         Vlastimil Sýkora                 z.bezdek@seznam.cz

CZ0326080                         Sportovní klub Němčovice              Karel Ferschmann              sk@nemcovice.cz

CZ0326082                         SK TRIATLON SPORT STUPNO   Jaroslav Ryba                     jardaryba@seznam.cz

CZ0326085                         HC Strašice

CZ0326088                         Sportovní klub policie Rokycany   Miloš Kongres                     skprokycany@seznam.cz

CZ0326089                         FK Kohouti Rokycany                      Radek Šilhánek                  radeksilhanek@seznam.cz

CZ0326092                         SK Tenis Mýto                                    Jaroslav Tyc                        jaroslav@tyc.cz


 

Na Březině se sešly 14.9.2016 všechny fotbalové naděje z okolí. Měsíc náborů je série eventových akcí orientovaných na seznámení se dětí s fotbalem. Tyto akce jsou realizovány ve dvou hlavních náborových měsících - v září a květnu. Navíc Vaše kluby může zajímat akce FAČR Fotbalový balíček /  Jsi narozen v roce 2009? Jsi registrovaný mladý fotbalista či fotbalistka ve fotbalovém klubu? Přihlas se o fotbalový balíček a nastartuj svou cestu ke hvězdám.Nejsi registrovaný fotbalista? Tak se přihlas v nejbližším fotbalovém klubu a poté se i ty o balíček přihlas.

Vyplň přihlašovací formulář a FAČR údaje ověří, zda ti fotbalový balíček můžeme poslat. přihlásit se můžete ZDE

fotografie z Březiny naleznete na http://trefto.rajce.idnes.cz/Mesic_naboru_AFK_Brezina_14.9.2016/


V Holoubkově se odehrál turnaj mladších přípravek r.2008 a ml. Domácí tým zaskočil favority a zaslouženě vyhrál bez ztráty bodu.

Již tuto neděli 28.8 se všechny fotbalové naděje našeho okresu sejdou na Březina CUP 2 ,kde se odehraje turnaj za účasti 8 týmů: Domácí Březina, Holoubkov, Mýto, Radnice, Skomelno, Příkosice, Mirošov a Kohouti - začátek je určen na 9.hodinu


Na 11.9 Rokycanští Kohouti naplánovali již 10 ročník turnaje "o pohár starosty města Rokycan " zde se představí 20 týmů z různých koutů západních a středních Čech.


Praha - Český fotbal bude mít od příští sezony nový přestupní řád. Fotbalová asociace jej přijala na základě požadavků FIFA, fotbalová veřejnost přitom bude mít ještě do konce března čas na připomínky, než bude schválen. Nový řád končí institut poloprofesionálního hráče či hostování pro amatéry. Řada hráčů, kteří působí v nižších soutěžích, budou zároveň mít usnadněny podmínky pro přestup.

articleImg

 

Největší změna v novém řádu - tedy volné přestupy hráčů bez souhlasu stávajícího klubu - se odvíjí od nového vymezení hráčských smluv. Ruší se statut poloprofesionálního hráče a nyní již existují jen dva typy - amatérský a profesionální hráč. Každý profesionální hráč je přitom ten, jenž má uzavřenou psanou smlouvu s klubem a od klubu dostává více prostředků, než do fotbalu sám dává.

I mezi profesionálními hráči ale od nynějška existují rozdíly. Prvoligové a druholigové kluby nyní smějí uzavírat dohody s tzv. ligovými profesionálními hráči, kteří budou vydělávat minimálně 10 tisíc korun měsíčně. Standardní profesionální hráč pak může působit v kterémkoliv klubu a podle přestupního řádu má stanovenou minimální gáži 5 tisíc korun, přičemž dorostencům se část z této sumy může vyplácet i naturálně (např. prostřednictvím ubytování, cestovného atp.).

Hráč, který nemá ligovou profesionální smlouvu, ale pouze standardní, může nově přestupovat libovolně podle jasně uvedeného tabulkového odstupného. V rámci tréninkové kompenzace přitom kluby za hráče do 23 let obdrží násobně vyšší částky než z tabulkového odstupného při standardních profesionálních smlouvách. Hráč se standardní smlouvou navíc může odehrát jen tři ligová utkání za sezonu. Pro další starty musí být uzavřena ligová smlouva. 

"Toto pravidlo představuje hlavní motivaci pro ligové kluby uzavírat s hráči ligové profesionální smlouvy a tím pádem vede k uplatnění systému tréninkové kompenzace," uvádí FAČR ve zprávě o věcném záměru k novému přestupnímu řádu. 

Protože amatérský fotbalista je podle nového přestupního řádu každý, kdo nemá podepsanou smlouvu, ztrácí podle FAČR statut hostování smysl. Ruší se také střídavé starty a farmy, protože hráč může být registrován jen v jednom klubu. 

"V minulosti nás FIFA několikrát upozornila na nedostatky v přestupním řádu a začala na nás tlačit, abychom to napravili a uvedli ho do souladu s řádem FIFA. K nápravě nás vyzval i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. V tuto chvíli jsme připravili paragrafové znění, které může hnutí připomínkovat, než bude řád definitivně schválen," řekl generální sekretář FAČR Rudolf Řepka. 

HLAVNÍ ZMĚNY V PŘESTUPNÍM ŘÁDU

 

- amatérský hráč je de facto kdokoliv, kdo nemá podepsanou smlouvu s klubem
- ruší se statut poloprofesionálního hráče
- profesionální smlouvy se dělí na standardní a ligové, které mohou uzavírat pouze prvo- a druholigové kluby. Za odchozí hráče do 23 let tak v praxi dostanou vyšší odstupné

PŘESTUPNÍ ČÁSTKY

- děti do 9 let: přestupují v přestupních obdobích libovolně
- děti od 9 do 12 let: přestupují v přestupních obdobích za odstupné ve výši 1500 korun za každý rok registrace v předchozím klubu
- hráči od 12 do 33 let: přestupují za domluvené či tabulkové odstupné v období mezi 1.-20. červnem
- hráči nad 34 let: přestupují zdarma
 
TABULKOVÉ ODSTUPNÉ

- je proporcionální podle věku hráče a soutěže, v němž nový klub působí
- podrobné informace zde od str. 7
 

 

Hlavní změnou je volný pohyb hráčů. Do devíti let věku mohou hráči měnit klub v přestupním období libovolně, od 9 do 12 let pak za odstupné ve výši 1500 korun za každý rok registrace v předchozím klubu. Mezi 12 až 33 roky může hráč volně přestoupit za domluvené či tabulkové odstupné v období mezi 1. a 20. červnem a hráči nad 34 let mohou změnit klub zdarma. Za amatérského hráče ve věku 19 až 23 let tak například ligový klub zaplatí odstupné podle tabulky 140 tisíc korun, tým z krajského přeboru však za stejného hráče 35 tisíc korun.

V rámci nového řádu ale existují i regulace. Po podepsání ligových smluv musí klub zaplatit tréninkový kompenzační poplatek, který bude podle registračního systému rozdělen spravedlivě mezi všechny kluby, jimiž hráč prošel. Dorostenci z celků první a druhé ligy mohou přestoupit jen se souhlasem mateřského klubu či bez souhlasu za předpokladu, že nový tým s nimi podepíše ligovou smlouvu a zaplatí 200 tisíc korun.

Výkonný výbor dnes rovněž schválil vyrovnaný rozpočet pro letošní rok ve výši 630 milionů korun. "Nepočítáme v něm však s příjmy z mistrovství Evropy," připomněl Řepka, že příjmová složka rozpočtu by se měla ještě zvýšit.

Výbor vzal na vědomí informaci, že mezinárodní pravidlová organizace IFAB v lednu schválila zavedení videotechnologie ve fotbale. "Ještě to bude v březnu potvrzovat, takže jsme ještě neprobírali, jak se k tomu bude stavět FAČR. Každopádně to podporujeme, ale bude to náročné na finanční zdroje. Proto nepředpokládám, že bychom se k tomu hned připojili v bodu nula jako největší soutěže v čele s Ligou mistrů. Určitě se tím ale budeme zabývat," uvedl Řepka.

 

zdroj: ČT Sport, ČTK, fotbal.cz

 


ČUS spustí v únoru veřejnou část svého nového informačního systému

Česká unie sportu postupně dokončuje nový informační systém, který pracuje v režimu on-line. Systém obsahuje aktuální informace o členské základně a pracuje se na databázi sportovišť. Data do systému editují jednotlivé SK/TJ v součinnosti se Servisními centry ČUS v okresech. Část databáze je veřejná, přístupná komukoliv a odkudkoliv prostřednictvím internetu. Veřejné výstupy jsou určené především pro obecní a krajské samosprávy.

Návštěvník sportovec může získat nejen informace o sportovních klubech, tělovýchovných jednotách a výhledově i o sportovištích po celé republice, ale může také využít funkci "Najdi se podle rodného čísla" a jednoduše tak zjistit, které subjekty ho uvádějí jako svého člena. Databáze zatím pracuje pouze s členskou základnou ČUS, ale je připravena pro využití v celém sportovním prostředí ČR, včetně pasportizace sportovišť ve vlastnictví krajů, obcí, měst a dalších vlastníků. 


 

TOPlist